Azt gondolhatja, hogy már pontosan tudja milyen a hatékony mosási rutin, azonban ez nem jelenti azt, hogy nem lehet javítani rajta. Ismerje meg mi az öt leggyakrabban elkövetett hiba, ami visszafogja mosása hatékonyságát:
Tagadhatatlan, hogy a textilápolási termékek használata a legjobb módja annak, hogy visszaállítsuk egy halom szennyes ruha szépségét, eleganciáját és megjelenését. A túlzott használat azonban rossz eredményhez vezethet. A túl sok mosószer nem tud távozni a mosási ciklus során, így az anyag merev és kellemetlen hatást fog kelteni. Ugyanez igaz az öblítőre, ami a szálakhoz tapadhat látványos foltokat eredményezve. Szerencsére van egy egyszerű megoldás: a mérsékelt használat. Éppen ezért mindig kövesse a termékek hátoldalán található használati és adagolási útmutatót.
Az öblítő megegyezik a mosószerrel? Egyáltalán nem. A legkevésbé sem. Annak ellenére, hogy gyakran összetévesztik őket, a két termék teljesen más célt szolgál. A mosószer a foltokra és a szövetek tisztítására összpontosít a szálak mélyén lévő szennyeződések eltávolításával. Ezzel szemben az öblítő a végső öblítési fázis során játszik fontos szerepet azáltal, hogy elmossa a mosószert, kiegyenlíti a sztatikus tapadást és lágyítja az anyagot, mindemellett megvédi a textíliát a használat okozta károktól, csökkenti annak fakulását és friss illatot kölcsönöz neki. Tehát öblítővel nem lehet foltokat eltávolítani, és a mosószer sem alkalmas a textíliák lágyítására.
Nézzünk csak meg közelebbről egy ruhaneműt! Mindegyik belsejében található egy kis címke, amely a mosási utasításokat tartalmazza. Ezek a kis bölcsességek segítenek abban, miként gondoskodjunk az adott ruhadarabról ügyelve a megfelelő hőmérsékletre és a helyes szárítási módra. Azonban ezeket az útmutatókat túl gyakran figyelmen kívül hagyják, ami könnyen a kedvenc farmer vagy korábban fehér ing kárára válhat. Ha el szeretné kerülni az összemosást és sok más problémát, szánjon egy percet az útmutatókra.
Bizonyára tudja, hogy mosás előtt szín szerint szét kell válogatni az anyagokat. Azt viszont tudta, hogy mindezt a szöszölődési szint szerint is meg kellene tenni? Pedig így van. Néhány anyag, mint például a pamut, a frottír, a szőnyeg és a zsenília, híres a villámgyors szöszölődésről. Ezzel szemben mások, mint például a lenvászon, a szintetikus szálak, a kötött szövetek és a kordbársony vonzzák ezeket. Képzeljük csak el, ha egy szöszölőt és egy vonzót összepárosítunk, akkor nem sok jóra számíthatunk. Ha szeretné a szöszt kordában tartani, különítse el őket és használjon öblítőt – csökkent a szálak terhelésén, így a szösz egyszerűbben kimoshatóvá válik.
Lehet hogy keménynek tűnnek, de ne feltételezze azt, hogy a sötét színű anyagok állják a sarat. Az igazság az, hogy a legérzékenyebbek között vannak. A túl magas hőmérséklet vagy sok mozgás rossz hatással lehet a szálak felületére, amely fakuláshoz és bolyhos kinézethet vezethet. Mit tehet ellene? A sötét színű ruháit kifordítva mossa, valamint gyengéd, hideg mosási ciklust használjon és ne felejtse el az öblítőt sem. Az öblítő ellazítja a szálakat és megvédi őket a használat okozta károktól,valamint segít az eredeti szín megőrzésében. Végül felejtse el a centrifugát és a sötét ruhákat olyan helyre teregesse, ahol nem éri őket közvetlen napfény.